22 березня 2014 року представники громадської організації "Козацька громада Кобеляцького району" у приміщенні Кобеляцької міської ради провели збори, на яких заслухали та обговорили звіт голови козацької організації Миколи Жука про проведену роботу за 2013 рік.


Звіт про проведену роботу Кобеляцькою районною громадською організацією «Козацька громада Кобеляцького району» за 2013 рік.
Головними завданнями козаків громади Кобеляцького району є: - відродження історичних, господарських та культурних традицій українського козацтва.
– патріотичне виховання нового покоління в дусі українського козацького лицарства, української національної ідеї, відданості рідному українському народові й українській Землі-Матері;
– сприяння відбудові українських козацьких церков і монастирів, козацьких могил, створення нових пам'яток культури у пам'ять про козацьке лицарство та славу українського народу;
- відродження та впровадження в побут українських козацьких традицій, обрядів та звичаїв, що не суперечать чинному законодавству, а також козацьку атрибутику й символіку, народну, у тому числі козацьку, медицину та характерництво.
Так починаючи з кожного нового року козаки Кобеляччини, вже традиційно, організовують та проводять святкування Водохрещення купелем в ополонці ставка, демонструючи таким чином козацький дух та загартованість.
З ініціативи керівництва козацької громади члени організації щорічно в Кобеляцькій районній лікарні проводять акцію з добровільної здачі крові для хворих. Така активна громадська позиція козаків є прикладом для наслідування іншими громадянами, адже донорство це - благородна і почесна місія, яка дозволяє зберегти життя хворим на важкі хронічні захворювання, символізує безкорисну ідею допомоги іншим людям.
9 лютого 2013 року козаки прийняли участь в черговому засіданні координаційної ради козацьких отаманів Полтавщини, яка відбулась у с. Жуки, Полтавського району. На зібрані розглядалися шляхи подальшої взаємодії та співпраці з іншими структурами козацьких організацій та органами влади в питаннях відродження та розвитку історичних традицій козацтва, виховання молоді, запланували ряд заходів, які необхідно організувати та провести у 2013 році. На засідання отаманів був запрошений народний депутат Верховної Ради України Юрій Бублик. Після цього всі присутні відвідали козацьку церкву, вшанували пам'ять загиблих козаків та поклали квіти до пам’ятного знаку найвидатнішому літописцеві героїчної доби козацтва Самійлу Величку.
У травні 2013 року актив козацької громадської організації організовав та провів святкування Дня козацтва Полтавщини у Кобеляцькому районі. Перед початком офіційної частини свята, козаки та запрошені представники козацьких організацій з інших районів Полтавської області та ряду інших областей України, поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Богдану Хмельницькому. Далі відбулося засідання координаційної ради козацьких отаманів Полтавщини, потім офіційна частина свята, на яку були запрошені представники районної та місцевої влади.
Щорічно у червні місяці козаки Кобеляцького району приймають участь в заходах з вшанування памяті козаків, які були страчені на переправі біля Переволочної у 1709 році, що біля Світлогірського. У заходах взяли участь представники влади селища, місцеве духовенство Київського Патріархату, члени обласної організації спілки ветеранів Збройних Сил України, козаки Полтавського відділення Міжнародної Академії Козацтва, представники громадських організацій. Поклавши вінок та квіти до меморіалу загиблим воїнам-визволителям гості провели мітинг-реквієм на честь полеглих. Крім цього у с. Світлогірське, Кобеляцького району 26 липня, напередодні святкування 1025 річниці Хрещення Київської Русі з ініціативи козаків, місцевих благодійників та меценатів було встановлено меморіальну дошку на Хрест, який символізує пошану всім загиблим у заключному етапі Полтавської битви 1709 року. Перед цим архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Київського патріархату Федір у співслужінні капелана кобеляцьких козаків Дмитра Кулічковського та місцевого духовенства провели Божественну літургію та освятили меморіальну дошку. На закінчення громада села вшанувала пам'ять загиблих козаків.
Хочеться відзначити, що немаловажну роль та допомогу у будівництві та розвитку Української Православної Церкви Київського Патріархату на Кобеляччині відіграє Козацька громада Кобеляцького району. 20 вересня 2013року в Кобеляках святійший Патріарх Київської і всієї Руси-України Філарет взяв участь у освяченні храму святого великомученика Юрія Переможця, що знаходиться у парку Богдана Хмельницького, в центрі міста. В урочистостях взяли участь представники козацтва Кобеляччини,громада міста, жителі навколишніх сіл.
Нещодавно на одній з головних вулиць Кобеляк було урочисто відкрито пам’ятний знак козацької слави. Даний захід був приурочений до свята - Дня Державного Прапора України, а також як подарунок до Дня Незалежності. Ініціаторами відкриття пам’ятного знаку виступили: міський голова Олександр Ісип, меценатами та спонсорами стали кобеляцькі козаки, місцеві підприємці, громадськість міста,. На відкриття пам’ятного знаку завітало багато гостей, серед яких було міське та районне керівництво, кобеляцьке козацтво, громадськість міста.
На Покрову Пресвятої Богородиці кобеляцькі козаки відзначали своє власне св'ято. Для козаків св'ято Покрови Пресвятої Богородиці, одне із найшанованіших. Козаки вірили, що Свята Покрова їх захищає, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Тому у день великого православного свята Покрови Пресвятої Богородиці відзначають і день українського козацтва. Біля підніжжя пам’ятника Богдану Хмельницькому відбувся урочистий мітинг. Далі у православній церкві св. Юрія Переможця відбулася Літургія. Після закінчення Богослужіння козаки пройшли ходою до пам’ятного знаку загиблим козакам, вшанували хвилиною мовчання українських патріотів. По закінченні урочистостей начальник штабу козацького гвардійського корпусу Полтавщини Міжнародної Академії Козацтва Микола Гаража та отаман Микола Жук з нагоди Св'ята Покрови вручили кобеляцьким козакам грамоти та нагороди.
В День Українського козацтва, на запрошення головного отамана Козацького гвардійського корпусу Полтавщини МАК Миколи Ревеки, кобеляцькі козаки та учні місцевої школи-інтернату відвідали історико-краєзнавчий музей м. Полтави та прийняли участь в проведенні традиційного посвячення у козаки. На урочистостях був присутній Президент Міжнародної Академії Козацтва Михайло Ямненко, заступник Гетьмана України Леонід Дядюк. По закінченні посвяти учасники торжества вшанували память загиблих козаків.
В рамках виховної роботи серед юнацтва та молоді, при сприянні педагогічних колективів шкіл Кобеляччини, козаки громадської організації продовжують створювати й організовувати дитячі, юнацькі та молодіжні підрозділи Українського козацтва та підтримують їхню діяльність. Так в період святкування козацького свята – Покрови Пресвятої Богородиці козацька організація Кобеляцького району поповнилася новими членами, до лав громади виявили бажання вступити школярі Білицької СШ №2, СШ №3, СШ №4, Іванівської СШ. З допомогою педагогічного колективу та керівництва козацької організації Кобеляцького району у школах пройшли урочисті посвячення в козачата. Як правило у козаків, любі починання проводилися з молитви та проповіді місцевих священників. Обряд проходив у школах, вступаючі до лав козацтва принесли присягу на вірність козацтву, українській державі та отримали привітання від головного отамана. Згідно з традицією, посвята в козаки закінчилася благословенням святого отця та подарунками від отамана. Після урочистої частини школярі демонстрували свою вправність та спритність.
Вступ до козацької організації та створення шкільних Козацьких республік допомагає учням краще пізнати та розширити знання про славних захисників рідної землі – козаків, їхні найкращі якості: повага до традицій українського народу, до рідної Вітчизни, гордості за славне минуле та втілювати їх у майбутнє життя.
Одним з основних завдань сучасного козацтва є ознайомлення дітей та молоді з історією рідного краю, героїчним минулим через організацію та проведення екскурсій.
Цього разу актив козацької громади знову організував для козачат Біликів екскурсію. У листопаді 2013 року козачата Білицької СШ №2 побували у краєзнавчому музеї м. Полтави, де ознайомилися та оглянули унікальні зібрання предметів старовини, побуту, козацькі старожитності, народні ремесла та мистецтво, а також відвідали музеї космонавтики та дальньої авіації. Цього разу до Полтави прибуло більше 40 учасників.
19 листопада 2013 року для жителів м. Гадяч, що на Полтавщині стало історичною подією. Громада, козацтво св’яткували 350 – річчя проголошення міста гетьманською столицею України. Також у рамках виконання Указу Президента України «Про заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка», з метою вшанування пам’яті видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка та з нагоди відзначення у 2014 році 200-річчя від дня його народження було відкрито пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку.
В урочистостях взяли участь: представники влади області, району, Українське козацтво представляли: отаман Козацького гвардійського корпусу Полтавщини Міжнародної Академії Козацтва Микола Ревека, керівник штабу Микола Гаража, отамани районних підрозділів Міжнародної Академії Козацтва, актив кобеляцької козацької громади.
В День святого Миколая, в це веселе народне св’ято, у козаків Кобеляччини, з’явилася добра традиція – опікуватися сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки, солодощі. Разом з педагогічним колективом Білицької СШ№3, СШ№4 та Кунівської СШ козаки організували подарункові ранки від святого Миколая, а діти згаданих шкіл, в очікуванні особливих нагород та подарунків, продемонстрували свої таланти.
І на закінчення, це новорічні ранки та свята. Завдяки місцевим підприємцям - козакам В.Касяненку, О.Бажану, С.Жуку, Ю.Мусі, А.Близнюку та іншим, діти дошкільних закладів, учні шкіл району отримали новорічні подарунки.
|